جمعه، ۲۹ تیر، ۱۴۰۳ | Friday, 19 July , 2024

نخستین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی در دولت سیزدهم برگزار شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:51161
پنج شنبه، ۳۰ آذر، ۱۴۰۲ | 00:04

نخستین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی در دولت سیزدهم برگزار شد

نخستین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی در دولت سیزدهم بعدازظهر امروز (سه شنبه) به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس ‌جمهور برگزار شد.
به گزارش دیده‌بان علم ایران، مخبر، طی سخنانی در این جلسه با تأکید بر اینکه سلامت و ایمنی مردم به هیچ وجه قابل معامله نیست، گفت: اگرچه پشتیبانی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی موضوعی پذیرفته شده است اما تولیدات آنها نباید به هیچ عنوان منجر به آسیب به سلامت و ایمنی مردم شود.
وی با بیان اینکه وظیفه اصلی این شورا حفاظت از سلامت و جان مردم است، افزود: انتظار از شورای ملی ایمنی زیستی این است که سازوکارهایی تدوین کند تا از هر گونه آسیب به سلامت مردم جلوگیری شود.
وی با اشاره به پیشنهادهای مطرح شده در جلسه برای اصلاح و بروزرسانی قانون ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۸، گفت: لازم است کارگروهی در این خصوص تشکیل شود و به دقت موضوعات مرتبط با اصلاح قانون ایمنی زیستی و همچنین موضوع الحاق یا عدم الحاق به پروتکل های بین المللی را مورد بررسی قرار داده و در جلسه آتی برای تصمیم‌گیری نهایی ارائه دهند.
مخبر تصریح کرد: در تدوین دستورالعمل‌ها، آیین نامه‌ها و مقررات باید به نحوی عمل شود که سلامت و ایمنی مردم تثبیت شود.
گفتنی است در این جلسه که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، دو نماینده مجلس عضو شورا، محسن مردی، رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و مشاور عالی رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان نماینده وزارت جهاد کشاورزی، صالحی جوزانی، عضو هیات علمی و رئیس سابق پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی – به عنوان  مرجع ملی ایمنی زیستی – و نمایندگان سایر دستگاه‌های مرتبط نیز در آن حضور داشتند، گزارشی از سابقه تشکیل شورای ملی ایمنی زیستی و همچنین قوانین و مقررات مربوط ارائه و تصمیماتی درخصوص اعضای جدید شورا و رئيس دبیرخانه اتخاذ شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

امکان ردیابی تراریختگی مواد اولیه و خوراک آبزیان در کشور فراهم شد

دانشمندی که علم را «از مردم، با مردم و برای مردم» زندگی‌ کرد/در مراسم سالگرد درگذشت استاد عنوان شد: قره‌یاضی،سکوت نخبگان را خطرناکتر از مهاجرت نخبگان می‌دید

تولید افزودنی باکتریایی سیلاژ علوفه ای در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

پیگیری ایجاد نخستین پژوهشکده نانوتکنولوژی کشاورزی کشور/سهم ناچیز کشاورزی از بازار ۱۹ هزار میلیارد تومانی نانوفناوری ایران

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها