شنبه، ۵ خرداد، ۱۴۰۳ | Saturday, 25 May , 2024

ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی برگزار می‌شود

نسخه قابل پرینت
کد خبر:6226
شنبه، ۶ شهریور، ۱۳۹۵ | 10:55

ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی برگزار می‌شود

ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی آذرماه امسال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران سروش صادق‌نژاد، رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه خبر داد و گفت: مرحله پیش‌ثبت نام تیم‌ها در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی از دهم شهریورماه به صورت اینترنتی آغاز و تا پنجم مهرماه ادامه دارد.

وی افزود: تیم‌ها از ۲۰ شهریور تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند مدارک فنی مرتبط با فعالیت های خود در این مسابقات را از طریق سایت جشنواره به نشانی autcup.aut.ac.ir ارسال کنند و بررسی فنی تیم ها نیز از اول تا پانزدهم آبان ماه انجام می شود.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: ثبت نام قطعی تیم ها در ۵ لیگ دانشجویی و سه لیگ دانش آموزی ۱۰ آبان تا یکم آذرماه انجام خواهد شد.

صادق نژاد در خصوص لیگ های رقابتی جشنواره رباتیک امیرکبیر نیز گفت: مسابقات دانشجویی در ۵ لیگ ربات های انسان نما، مین یاب، کار، ریز پرنده و مسیریاب پیشرفته برگزار می شود.

وی ادامه داد: برای اولین بار در نظر داریم در لیگ ربات های انسان نما المپیک برگزار کنیم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، ربات های انسان نما در جشنواره رباتیک امسال در مسابقات فوتبال، بسکتبال، تیراندازی، وزنه برداری، راگبی، ژیمناستیک، تکواندو و برخی مواد دو میدانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این جشنواره با نظارت و همکاری فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) برگزار می‌شود، افزود: برگزاری این المپیک رباتیک، مقدمه ای برای به رسمیت شناخته شدن آن در مسابقات آتی فیرا و گسترش آن در سطوح پیشرفته و به صورت جهانی خواهد بود.

صادق‌نژاد گفت: سال گذشته با همکاری انجمن رباتیک افغانستان، مسابقات رباتیک دانشجویان غیرایرانی در حاشیه جشنواره ما برگزار شد که امسال بنا به درخواست دانشجویان غیرایرانی، رقابت های آنها در جشنواره اصلی تجمیع شده و در لیگ ربات های مسیریاب پیشرفته برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دانش آموزی نیز سه لیگ شامل ربات های انسان نما، ربات های ترابری و ربات های مسیریاب پیش بینی شده است که لیگ مقدماتی ربات های مسیریاب مختص تیم های غیرایرانی خواهد بود.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردها و نوآوری های حوزه رباتیک و هوش مصنوعی با حضور نمایندگان بخش‌های دانشگاهی، پژوهشگاهی و شرکت های خصوصی را از جمله برنامه‌های جانبی ششمین جشنواره بین‌المللی رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها