یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024

تولید دستگاه آنالیزر ترکیبات بدن بر پایه بیوالکتریک

نسخه قابل پرینت
کد خبر:52077
چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت، ۱۴۰۳ | 14:20

تولید دستگاه آنالیزر ترکیبات بدن بر پایه بیوالکتریک

یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه آنالیزر بدن بر پایه فناوری بیوالکتریک شده که در ارزیابی سلامت و تناسب اندام افراد به عنوان دستیاری برای کارشناسان پزشکان تغذیه و مربیان ورزشی عمل می کند.

به گزارش دیده بان علم ایران، دستگاه آنالایزر بدن بر پایه فناوری بیوالکتریک از محصولات شرکت راهکارهای صنعتی سارنگ است که در زمینه طراحی و تولید تجهیزات کنترل کیفی، پزشکی ورزشی و پایش فعالیت می کند.

آنالایزر ترکیبات بدن (بادی کامپوزیشن) یک ابزار تخصصی جهت بررسی ترکیبات بدن است که با استفاده از تکنولوژی بیوامپدانس (Bioimpedance)، اطلاعات جامعی از وضعیت سلامتی افراد را ارائه می‌دهد.

از  نتایج آنالیز‌های این دستگاه در مراکز پزشکی، ورزشی و پایش سلامت جهت برنامه‌های تمرینی، تغذیه‌ای و برنامه‌های کاهش و یا افزایش وزن استفاده کرد

دستگاه آنالایزر ترکیبات بدن با دارا بودن الکترودهای لمسی هشت نقطه ای چهار قطبی با الکترودهای شست قادر به اندازه گیری ترکیبات مختلف بدن از قبیل چربی، پروتئین و است. از جمله کاربردهای آنیا می توان به نقش آن در ارزیابی سلامت و تناسب اندام افراد به عنوان دستیاری برای کارشناسان پزشکان تغذیه و مربیان ورزشی جهت آنالیز بدن بیماران و یا ورزشکاران اشاره کرد.

این محصول ماحصل یک سال تحقیق و توسعه و  بررسی های  علمی و تخصصی است و پس از ساخت نمونه اولیه ارزیابی های بالینی و علمی در مراکز معتبر بر روی محصول انجام شده نمونه محصول ساخته شده است.

دستگاه آنالیزر بدن بر پایه تکنولوژی بیوالکتریک، برای اولین بار در داخل کشور طراحی و تولید شده است و تا پیش از این، نمونه مشابه خارجی آن، به قیمتی ۱۰ برابر بیشتر و بدون ارائه خدمات پس از فروش عرضه می شد که هم از نظر هزینه و هم خدمات پس از فروش برای متخصصان داخل کشور مقرون به صرفه نبود.

مطالب مرتبط
نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها