یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024

دانشگاه صنایع و معادن به دانشگاه خواجه نصیرِالدین طوسی ملحق شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:52036
یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت، ۱۴۰۳ | 16:51

دانشگاه صنایع و معادن به دانشگاه خواجه نصیرِالدین طوسی ملحق شد

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دانشگاه صنایع و معادن متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت با همه متعلقات و کارکنان به دانشگاه خواجه نصیرِالدین طوسی ملحق شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، امیررضا شاهانی گفت: دانشگاه صنایع و معادن متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بر اساس تصمیم هیئت وزیران و شورای عالی گسترش وزارت علوم به جمع ۱۱ مرکز آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی اضافه شد.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی گفت: براساس مصوبه ۱۳۹۰ هیئت وزیران و حکم قضایی دیوان عدالت اداری می‌بایست دانشگاه صنایع و معادن با همه اموال، املاک و تجهیزات به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتقل شود که اکنون تحقق یافت.

وی افزود: تجمیع دانشگاه‌های متعلق به دستگاه‌های اجرایی و الحاق آنها به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای سیاست آمایش دانشگاه‌ها است.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی با بیان اینکه چند سالی است که دانشگاه صنایع و معادن فعالیت آموزشی و دانشجو نداشته است، گفت: به زودی با تشکیل کارگروهی دانشگاه صنایع و معادن به‌عنوان یکی از دانشکده‌های دانشگاه خواجه نصیر اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

شاهانی گفت: پیش از این دانشگاه صنایع و معادن در رشته‌های مهندسی و مواد دانشجو می‌گرفته است.

وی افزود: با تشکیل کمیته سه نفره با حضور نماینده وزارت صنعت، نماینده سازمان اداری و استخدامی و رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی، کارکنان دانشگاه صنایع و معادن با گرفتن کد پرسنلی و استخدامی تعیین تکلیف می‌شوند.

شاهانی گفت: پیش از این دانشگاه صنایع و معادن در رشته‌های مهندسی و مواد دانشجو می‌گرفته و دفتر مرکزی آن در محله امیرآباد تهران بوده است.

وی افزود: بودجه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی در سال ۱۴۰۲ حدود ۴۵۰ میلیارد تومان بوده است.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی گفت: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی از سال ۱۳۰۷ یعنی قبل از تاسیس دانشگاه تهران، اما ۲۰ سالی هست که بودجه عمرانی ندارد.

وی با اشاره بودجه عمرانی در مسیر کمیسیون ماده ۲۳، گفت: اگر مصوبه سازمان برنامه و بودجه محقق شود ردیف بودجه عمرانی به این دانشگاه تعلق می‌گیرد.

شاهانی در خصوص ترمیم و تاسیس ساختمان‌های جدید افزود: علاوه بر این طبق مصوبه هیئت دولت در سال ۱۴۰۲ دانشگاه می‌تواند از فروش و تهاتر املاک خود طرح تجمیع دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی را پیگیری کند.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی گفت: اگر طرح تجمیع در یک دوره ۱۰ ساله صورت گیرد این دانشگاه به انضمام دانشگاه صنایع و معادن که از ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ به ما ملحق شد در زمین ۲۴ هکتاری در شمال شرق تهران (حکیمیه) تشکیل می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تقدیر از نیم قرن تلاش علمی استاد شکوه‌فر، پیشکسوت حوزه مواد پیشرفته و نانو

مدل مهندسی ماهواره مکعبی نصیر۱ ساخته شد

انتصاب خاکی صدیق به معاونت آموزشی وزیر علوم/سرپرست جدید دانشگاه صنعتی خواجه نصیر منصوب شد

سامانه موقعیت‌یاب محققان ایرانی به بیماران آلزایمر کمک می‌کند

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها