یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024

آغاز برنامه «جهش تولید دانش‌بنیان» با هشت بسته حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی

نسخه قابل پرینت
کد خبر:52027
یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت، ۱۴۰۳ | 16:26

آغاز برنامه «جهش تولید دانش‌بنیان» با هشت بسته حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تولید کولر‌های آبی مجهز به موتور‌های فوق کم‌مصرف در شهرک صنعتی ماهدشت کرج، از برنامه حمایتی این صندوق در راستای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار دیده‌بان علم ایران، دکتر محمدصادق خیاطیان، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن تبریک ایام دهه کرامت گفت: یکی از مصادیق و مخاطبان اصلی شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم»، شرکت‌های دانش‌بنیان هستند. صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه مأموریتی که طبق قانون برای آن تعریف شده است (حمایت و تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان) و در راستای تحقق شعار سال، برنامه حمایتی تحت عنوان «جهش تولید دانش‌بنیان» را برنامه‌ریزی و تدارک دیده است.
خیاطیان افزود: این برنامه از طریق ۲۵ همت (۲۵ هزار میلیارد تومان) منابعی که در اختیار دارد، به ۲۰۰ همت (۲۰۰ هزار میلیارد تومان) رشد فروش دانش‌بنیان‌ها منجر می‌شود.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: عموما با دو رویکرد به بحث مشارکت مردم در جهش تولید دانش‌بنیان نگاه می‌کنیم. رویکرد نخست، ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است. ایجاد این شرکت‌ها فعالیتی است که با حضور و مشارکت مردم محقق می‌شود. رویکرد دوم نیز، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق تأمین مالی با مشارکت مردم و استفاده از سرمایه‌های خُرد آنها است. براین اساس، برنامه «جهش تولید دانش‌بنیان» در قالب ۸ بسته تدارک دیده شده است.
وی افزود: بسته نخست، برنامه «جهش» با هدف تأمین نقدینگی برای شرکت‌های دانش‌بنیانی است که قابلیت رشد سه برابری فروش و جهش تولید در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته را دارند. بر این اساس شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول می‌توانند تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات بانکی بهره‌مند شوند. فراخوان این بسته از امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ آغاز و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای ثبت درخواست به وبگاه صندوق نوآوری به نشانی www.inif.ir مراجعه کنند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: بسته دوم، برنامه «توانا» است که به دنبال ایجاد و افزایش زیرساخت‌های تولید دانش‌بنیان از طریق تامین سرمایه ثابتی است که در اختیار دانش‌بنیان‌ها قرار می‌گیرد. بسته سوم، برنامه «رویش» نام دارد که به ایجاد و زایش شرکت‌های دانش‌بنیان جدید کمک می‌کند.
خیاطیان به محورهای بعدی این برنامه اشاره و تصریح کرد: بسته چهارم، برنامه «۱۰۰۰ فناور» است. بیش از شش هزار شرکت دانش‌بنیان نوپا داریم که میزان فروش آنها کمتر از ۵ میلیارد تومان است. تلاش می‌کنیم در قالب این برنامه، ۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان نوپا را به شرکت دانش‌بنیان فناور تبدیل کنیم. بسته پنجم، برنامه «کارآفرین» است که به کارآفرینی و خوداشتغالی از طریق محصولات و تجهیزات تولیدشده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان کمک می‌کند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی درخصوص محورهای بعدی «جهش تولید دانش‌بنیان» گفت: بسته ششم، برنامه «شکوفا» است که در حوزه تأمین مالی جمعی و با هدف تأمین نقدینگی مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان با مشارکت مردم و استفاده از سرمایه‌های خُرد آنها اجرا می‌شود. بسته هفتم، برنامه «حامی» است و تلاش می‌کنیم از ظرفیت خیرین و با همکاری دانش‌بنیان‌ها، به حل مسائل اجتماعی کشور کمک کنیم. در بسته هشتم تحت عنوان «ضامن»، از ضمانت انتشار اوراق در بازار سرمایه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کنیم.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

حمایت معاونت علمی از مراکز نوآوری درون سازمانی و ایده‌های نوآورانه شرکتی

تولید یک میلیون موتور فوق کم‌مصرف کولر برای صرفه‌جویی در برق کشور

برنامه های صندوق نوآوری و شکوفایی برای تبدیل دانش‌بنیان‌های نوپا به شرکت‌‎های نوآور و فناور

«مرکز ملی پیشران طراحی تراشه» راه‌اندازی می‌شود

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها