شنبه، ۲۶ خرداد، ۱۴۰۳ | Saturday, 15 June , 2024

شرایط اعطای فرصت‌ مطالعاتی در حوزه دریا اعلام شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:4920
چهارشنبه، ۱۳ مرداد، ۱۳۹۵ | 11:11

شرایط اعطای فرصت‌ مطالعاتی در حوزه دریا اعلام شد

ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی به اساتید دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در حوزه دریا، فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت در دانشگاه‌هایی از جهان اعطا می‌کند.

 

به گزارش دیده‌بان علم ایران این ستاد اعلام کرد فرصت‌های مطالعاتی در حوزه دریا، با هدف ارتقای سطح علمی، آموزشی و پژوهشی و افزایش ارتباطات بین‌المللی اساتید دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی، اعطا می‌شود.

بنا بر اعلام این ستاد، صرفا درخواست‌های مربوط به فرصت‌های مطالعاتی که در راستای نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور باشد، می‌تواند مورد حمایت قرار گیرد.

اساتید با درجه علمی استادیار باید شرایط حداقلی همچون عضو هیأت علمی تمام‌وقت دانشگاه در گروه‌ها یا دانشکده‌های دریایی کشور با حداقل ۳ سال سابقه کار، عضویت در کمیته‌های نقشه راه فناوری‌های دریایی و  داشتن حداقل ۵ مقاله ISI در سه سال اخیر در مجلات مرتبط با حوزه دریا با کیفیت Q1 و یا  Q2 در زمان درخواست با حداکثر سن ۴۰ سال را دارا باشند.


عضو هیأت علمی تمام‌وقت دانشگاه در گروه‌ها یا دانشکده‌های دریایی کشور، عضویت در کمیته‌های نقشه راه فناوری‌های دریایی و داشتن حداقل ۵ مقاله ISI در سه سال اخیر در مجلات مرتبط با حوزه دریا با کیفیت Q1 در زمان درخواست با حداکثر سن ۶۰ سال از جمله شرایط حداقلی اساتید با درجه علمی دانشیار و استاد است که میبایست مورد توجه قرار گیرد.


نحوه ارائه درخواست


دریافت و داوری درخواست‌ها به صورت دو مرحله‌ای است. در مرحله اول مدارک لازم براساس فراخوان‌های عمومی که در سایت ستاد اعلام شده دریافت می‌شود. در صورت تأیید توسط ستاد، درخواست کننده در مرحله دوم باید پذیرش از مرکز علمی مقصد و دیگر مدارک لازم را ارائه دهد تا مورد داوری نهایی قرار ‌گیرد.


اساتید برگزیده لازم است دستاوردهای علمی خود را پس از سفر در قالب تحویل یک گزارش جامع مستند به ستاد، یک سخنرانی و حداقل یک کارگاه آموزشی – پژوهشی در یکی از همایش‌ها یا کنفرانس‌های مورد تأیید ستاد ارائه دهند.


همچنین اساتید با درجه علمی دانشیار و استاد، پس از سفر در یک مهلت ۴ ماهه یک پروپوزال تحقیقاتی مشترک با دانشگاه مقصد در حوزه فناوری‌های دریایی به ستاد ارائه کنند.


روش و میزان حمایت


ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی همچنین اعلام کرد : سته به مدت اقامت، میزان حمایت تشویقی بر حسب دلار یا معادل ریالی آن است. دوره فوق پس از درخواست کتبی و بررسی در ستاد به مدت یک ماه و پرداخت تا سقف ۲۰۰۰ دلار قابل تمدید است. همچنین پرداخت هزینه بلیت رفت و برگشت هواپیما تا سقف ۵۰ میلیون ریال و بیمه پزشکی تا سقف ۵۰۰ دلار و یا معادل ریالی آن نیز انجام میگیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها