پنج شنبه، ۱۰ اسفند، ۱۴۰۲ | Thursday, 29 February , 2024

عصر فردا برگزار می شود: آیین رونمایی از مجموعه هشت‌جلدی «ایران من» تالیف رضا منصوری

نسخه قابل پرینت
کد خبر:48885
یکشنبه، ۲۱ فروردین، ۱۴۰۱ | 10:00

عصر فردا برگزار می شود: آیین رونمایی از مجموعه هشت‌جلدی «ایران من» تالیف رضا منصوری

مراسم رونمایی از مجموعه‌ هشت‌جلدی «ایران من» اثر استاد رضا منصوری، دوشنبه ۲۲ فروردین‌ماه به همت دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

به‌گزارش دیده بان علم ایران، در این مراسم در کنارِ نویسنده، ناصر فکوهی، استاد انسان شناسی دانشگاه تهران و محمدرضا اجتهادی، استاد فیزیک دانشگاه صنعتی شریف هم سخنرانی خواهند کرد.

مردی که تمامی آثارش با نامِ ایران گره خورده‌ است، درباره این مجموعه می‌نویسد: «چون ایران، خانه من است، متعلق به من است، ایرانِ من است، زیستن‌ام در آن معنی داشته و لذتم در دیدن آرامش و رفاه ساکنان آن بوده- شهروندان خانه من! برای آن‌ها نوشته‌ام.»

این‌ها را رضا منصوری به‌ عنوان دیباچه‌ای بر مجموعه هشت جلدی «ایران من» نوشته‌ است.

دوره نخست کتاب‌ها با نام‌های ایران ۱۴۲۷، واژه‌گزینی در ایران و جهان و چهارسال در وزارت عتف، بیان تصور منصوری از ایران گذشته و آینده، نقش زبان فارسی در توسعه ایران و تجربه اجرایی در زمینه علم و پیچیدگی اجرای ایده‌های توسعه‌ای آن در عالی‌ترین سطح‌ در ایران است.

سه عنوانِ دیگرِ این مجموعه با نام‌های معماریِ علم، سندرم دوره نقل (در دو جلد) و مبانی علم و طراحی مفهومی دانشگاه در ایران و مبانی تفکر در علوم فیزیکی، نتیجه تأملات نویسنده در این دوره است.

به اعتقادِ نویسنده که استاد فیزیک دانشگاه صنعتی شریف است، همه گزاره‌هایی که در این کتاب‌ها نوشته شده زمانی به‌خوبی درک می‌شود که خواننده از مبانی تفکر در علوم مدرن و به‌ویژه علوم فیزیکی مطلع باشد. شرکت در این مراسم که فردا دوشنبه ۲۲ فروردین ماه ساعت ۱۸ در تالار مجازی کتابخانه‌ مرکزی دانشگاه صنعتی شریف به نشانی http://vc.sharif.edu/ch/library برگزار می‌شود، برای عموم آزاد است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

گزارش دیده‌بان علم از شب رضا منصوری/«دانشورزی خلاف آمد عادت» از دالان نور تا معماری علم ایران

/رد‌پای عمیق دکتر منصوری بر سنگلاخ های توسعه علمی ایران/ رئیس پژوهشگاه دانش های بنیادی: هیچ کس به اندازه دکتر منصوری در علوم پایه ایران فعالیت‌های اثرگذار نداشته است

منصوری: دانشگاه به معنای دقیق کلمه هنوز در ایران شکل نگرفته است/ آنچه به نام دانشگاه داریم، مدارس عالی هستند

تعویق مراسم رونمایی از مجموعه «ایران من» دکتر منصوری

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها