چهارشنبه، ۹ اسفند، ۱۴۰۲ | Wednesday, 28 February , 2024

کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور دانشگاه آزاد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:48837
دوشنبه، ۱۵ فروردین، ۱۴۰۱ | 16:10

کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور دانشگاه آزاد

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ متمم بخشنامه آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد خبر داد که براساس آن ساعت موظفی تدریس اعضای هیئت علمی فناور به موازات افزایش ظرفیت پایان‌نامه‌های مرتبط با حوزه فناوری کاهش خواهد یافت.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر وحید ضرغامی به مهمترین دستاوردهای متمم بخشنامه اشاره کرد و گفت: ضمن اینکه الزام به افزایش حق مرتبه علمی مشابه هیئت علمی نوع الف و همچنین تعیین تکلیف شرایط احراز مشاور و استادکار نیز بخشی دیگر از این بخشنامه را شامل می‌شود.

ضرغامی با بیان اینکه بخشنامه جدید بستر ارائه تسهیلات به اعضای هیئت علمی فعال در حوزه فناوری را تسهیل می‌کند، خاطرنشان کرد: براین اساس بخشی از زیرساخت های راکد مجددا فعال می شود تا در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی شاهد اتفاقات مثبت از جمله کارآفرینی و اشتغالزایی باشیم.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در این بخشنامه به ظرفیت جذب کارآموز  و لزوم آموزش نیروی متخصص اهمیت داده شده و بسیاری از تسهیلات با جذب نیروی انسانی و کارآموز ارائه خواهد شد.

به نقل از دانشگاه آزاد، وی تصریح کرد: توجه مضاعف به ظرفیت مشاوره اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بخشی دیگر از مختصات بخشنامه ابلاغی است و برای افراد متخصصی که به شرکت ها و استارت آپ ها مشاوره می دهند نیز امتیازات متعددی ارائه می شود.

دکتر ضرغامی با اشاره به برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های لازم در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری از راه اندازی سامانه عرضه و تقاضا در بازار دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تحقق سند تحول دانشگاه و هم‌جهت با نامگذاری سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین گام های مهم و اساسی برداشته خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه آزاد، مهلت دفاع از پایان‌نامه ها را تمدید کرد

پذیره‌نویسی “فراصندوق سرمایه‌گذاری” آغاز شد

آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد به آذرماه موکول شد

دانشجویان دختر دانشگاه آزاد به محل سکونت والدین یا همسر منتقل می‌شوند

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها