جمعه، ۳۱ فروردین، ۱۴۰۳ | Friday, 19 April , 2024

افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات مصوب دانشگاه‌ها با دستور رئیس جمهور

نسخه قابل پرینت
کد خبر:48742
سه شنبه، ۲۴ اسفند، ۱۴۰۰ | 13:17

افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات مصوب دانشگاه‌ها با دستور رئیس جمهور

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اهتمام دولت سیزدهم ارتقاء سطح علمی و رفاهی دانشگاهیان است، گفت: با پیگیری‌های مستمر وزیر علوم، رئیس‌جمهور دستور داد که اعتبارات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری به میزان ۱۰ درصد اعتبارات مصوب، افزایش یابد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر علی خطیبی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه در ماه‌های اخیر مشکلاتی در خصوص تخصیص اعتبارات دانشگاه‌ها پیش آمده بود و این موضوع دانشگاه‌ها را برای ازسرگیری آموزش حضوری دچار مشکل می‌کرد، با پیگیری‌های مستمری که وزیر علوم برای تخصیص به‌موقع اعتبارات و همچنین افزایش اعتبارات دانشگاه‌ها داشت، رئیس‌جمهور دستور تخصیص ۱۱۰ درصدی اعتبارات دانشگاه‌ها را صادر کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم تصریح کرد: طبق دستور رئیس‌جمهور به وزیر علوم، این افزایش ۱۰ درصدی صرفا باید برای پرداخت مطالبات معوق‌ شده دانشگاهیان اعضای هیئت علمی و کارکنان (یاوران علمی) شامل حق‌التدریس، حق التحقیق، کمک هزینه تشویقی چاپ مقالات، گرنت پژوهشی و سایر معوقات هزینه شود.

وی در پایان با قدردانی از اقدام رئیس‌جمهور اظهار کرد: اهتمام دولت سیزدهم تکریم جایگاه دانشگاهیان و ارتقاء سطح رفاه و معیشت اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعطای ۲۰ میلیون تومان هدیه برای فرزنددار شدن کارکنان ستاد وزارت علوم

پژوهش نابسامان با سامانه سازی ها، سامان می یابد؟ وزیر علوم دستور داد: ایجاد سامانه «ناب» ذیل سامانه «نان»!

معاون آموزشی وزیر علوم خبرداد:احتمال بالای مجازی بودن آموزش در نیمسال تحصیلی آینده/مجاز بودن بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور

حواشی مدرک منتخب تفرش در انتخابات مجلس/ وزارت علوم: موسسه صادرکننده مدرک وجود خارجی ندارد

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها