شنبه، ۲۵ فروردین، ۱۴۰۳ | Saturday, 13 April , 2024

دانشمند سازنده واکسن آکسفورد، باربی شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:48102
چهارشنبه، ۱۳ مرداد، ۱۴۰۰ | 17:55

دانشمند سازنده واکسن آکسفورد، باربی شد

شرکت سازنده عروسک‌های باربی، عروسک باربی جدیدی از دکتر سارا گیلبرت، مخترع و سازنده واکسن آکسفورد، ساخته است.

به گزارش دیده بان علم ایران، خانم گیلبرت می‌گوید این محصول جدید شرکت سازنده عروسک‌های باربی برایش بسیار غریب است، ولی امیدوار است این عروسک برای کودکان الهام‌بخش باشد.

سارا گیلبرت می‌گوید: امیدوارم این عروسک باعث شناخت بچه‌ها از مشاغلی مثل واکسن شناسی شود که ممکن است چیزی درباره‌شان نشنیده باشند.

عروسک باربی طراحی شده بر اساس خانم گیلبرت، یکی از پنج عروسک باربی است که بر اساس زنان فعال در زمینه‌های علمی، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات طراحی شده است.

سارا گیلبرت اوایل سال ٢٠٢٠ و پس از شیوع ویروس کرونا در چین، کار ساخت و طراحی واکسن کرونا را آغاز کرد و اکنون واکسنی که او ساخته، یعنی واکسن آکسفورد آسترازنکا، در ١٧٠ کشور جهان برای مقابله با این بیماری به کار گرفته شده است.

شرکت سازنده اسباب‌بازی ماتل که سازنده عروسک‌های باربی است، طی سال‌های اخیر به این خاطر که عروسک‌های باربی الگویی غیرواقع‌گرایانه برای زنانگی محسوب می‌شود، مورد انتقاد قرار گرفته است.

به همین خاطر این شرکت طی سال‌های اخیر عروسک‌هایی با رنگ پوست‌های متفاوت و مشاغلی چون آتش‌نشان، دکتر و فضانورد هم عرضه کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آمار مبتلایان کرونا در ایران دوباره چهار رقمی شد/هشت بیمار در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

وزیر بهداشت با متهم کردن کمیته علمی پیشین کرونا به تعارض منافع : نتایج کمیته فعلی به خاطر اهمیت دادن به علم و دانش درخشان است

/غفلت خطرناک مسوولان در خیز سهمگین موج ششم کرونا/ عضو ستاد کرونایی جهاد دانشگاهی هشدار داد: تعلل در کنترل پیک ششم کرونا عوارض جدی در پی دارد

کارستان ما در کرونا و سرافکندگی دوباره سیاست در برابر علم

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها