جمعه، ۳۱ فروردین، ۱۴۰۳ | Friday, 19 April , 2024

وزیر بهداشت: ورود واکسن داخلی به سبد واکسیناسیون از آخر اردیبهشت/آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال از فردا

نسخه قابل پرینت
کد خبر:47582
دوشنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۴۰۰ | 13:27

وزیر بهداشت: ورود واکسن داخلی به سبد واکسیناسیون از آخر اردیبهشت/آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال از فردا

وزیر بهداشت اعلام کرد: واکسن ایرانی کرونا از آخر اردیبهشت وارد سبد واکسیناسیون کشور می شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، سعید نمکی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان که ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه در تولید داخلی واکسن کرونا بسیار خوب پیشرفته ایم، اظهار کرد: امروز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن مشترک انستیتو پاستور و انستیتو فینلای کوبا به صورت نمادین در اصفهان و همزمان در هفت شهر کشور شروع شد.

وی با بیان اینکه مجموعه اقدامات در زمینه ساخت واکسن داخلی ما را به سمت خوبی می برد، گفت: وضع واکسیناسیون در اردیبهشت ماه بسیار بهتر خواهد بود و از فردا واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال را در کشور آغاز می کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه واکسن داخلی کرونا از آخر اردیبهشت وارد سبد ما می شود، افزود: واکسیناسیون برخی گروه های هدف پرخطر مثل پلیس را نیز در برنامه داریم و حتما مورد توجه قرار خواهیم داد.

نمکی در مورد استفاده از طب سنتی در پروتکل درمانی کووید نیز اظهار کرد: تنها وزیری بوده ام که به جدیت در این زمینه ورود کردم تا به نوعی پای طب سنتی علمی و حکیمانه را وارد درمان کووید ۱۹ کنم و پروژه های زیادی در این زمینه شروع کردیم که بخشی به سرانجام رسیدند.

وی با بیان اینکه برخی افراد معتقد به طب مدرن به شدت نسبت به طب سنتی هجمه وارد می کنند، افزود: از آن طرف برخی طرفداران طب سنتی نیز طب مدرن را به کلی زیر سوال می برند. در مجموع هجمه از دوست و دشمن زیاد دیدیم که یکی مربوط به همین طب سنتی است.

وزیر بهداشت همچنین به راه اندازی میز طب سنتی در سازمان عذا و داروی کشور اشاره و تصریح کرد: در زمینه طب سنتی پروژه های درمانی زیادی در دستور کار داریم که امیدواریم به زودی شاهد نتایج آن باشیم.

وی با بیان اینکه برخی از طرفداران طب سنتی در این جریان پر شور و شر دنبال دکان داری هستند، گفت: این درحالی است که متخصصان طب سنتی ما افراد دانشگاهی هستند که تلفیق طب سنتی و مدرن را با هم عرضه می کنند. ما با طب سنتی بر مبنای علمی مشکلی نداریم اما با دکان داری مخالف هستیم و معتقدیم باید بر پایه عقلانیت و منطق این کار را دنبال کنیم.

نمکی همچنین با بیان اینکه با پیشنهاد استاندار اصفهان برای تفویض برخی اختیارات ستاد کرونا به استان ها کاملا موافق است، تصریح کرد: دوستان در برخی استان ها در روزهای اول شیوع کرونا تند رفتند و ذهنیت تفویض اختیار به استان ها را در ستاد ملی تخریب کردند، وگرنه با درخواست استاندار اصفهان برای تفویض اختیار کاملا موافقم و آن را پیگیری خواهم کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آمار مبتلایان کرونا در ایران دوباره چهار رقمی شد/هشت بیمار در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

کارستان ما در کرونا و سرافکندگی دوباره سیاست در برابر علم

جناب نمکی! می گویید «برای تکه تکه شدن روی مین» هستید؛ اما این جان مردم است که به هوا می‌رود!

کودکان هم از عوارض عصبی کووید ۱۹ در امان نیستند

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها