چهارشنبه، ۹ اسفند، ۱۴۰۲ | Wednesday, 28 February , 2024

سند تجاری‌سازی فرآورده‌های موسسه رازی ابلاغ شد

نسخه قابل پرینت
کد خبر:4258
سه شنبه، ۵ مرداد، ۱۳۹۵ | 14:24

سند تجاری‌سازی فرآورده‌های موسسه رازی ابلاغ شد

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: گسترش روابط بین‌المللی، تحقیقات توسعه ای و انتقال دانش فنی به بخش خصوصی در داخل و خارج کشور در دستور کار موسسه رازی است.

به گزارش دیده‌بان علم ایران  دکتر حمید کهرام در نشستی با حضور معاونان، مدیران، روسای شعب و روسای بخش های مختلف موسسه رازی گفت: در دو سال گذشته طی جلسات مختلف، سند تجاری سازی فرآورده های موسسه رازی با دقت نظر در جمله به جمله این سند تدوین شد و در اختیار وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفت.
وی افزود: سند نهایی سیاست های تجاری سازی آبان ماه سال گذشته از سوی وزیر محترم به موسسه رازی ابلاغ و به شکل جدی در دستور کار قرار داده شد.
وی ادامه داد: به تازگی ابلاغیه دیگری از سوی وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر تشکیل کمیته ای سه نفره با هدف توسعه ارتباطات بین المللی، گسترش پژوهش به ویژه در حوزه تحقیقات توسعه ای (R&D) و نظارت بر واگذاری دانش فنی صادر شده که ملزم به اجرای آن هستیم.
دکتر کهرام که یکی از اعضای این کمیته عالی است، با اشاره به وظیفه اساسی موسسه رازی بر پیگیری و اجرای سیاست های تجاری سازی تاکید کرد: در جلسات قبل نیز بارها تکرار کرده ام که موضوع تجاری سازی فقط مربوط به انتقال دانش فنی فرآورده های تولیدی موسسه رازی و نیز تولید فرآورده های جدید است.
وی با بیان اینکه فهم ما از تجاری سازی، انتقال دانش فنی به بخش خصوصی توانمند در داخل و خارج کشور است، تاکید کرد: در ابلاغیه جدید نیز بر همین موضوع تاکید شده است.
رئیس موسسه رازی در ادامه از ایجاد ساختار تیم تجاری سازی این موسسه خبر داد و گفت: با تشکیل شورای کارشناسان خبره، تمام مباحث و سیاست گذاری های مربوط به تجاری سازی در این شورا طرح می شود و به تصویب می رسد.
به گفته وی، دکتر غلامرضا شکری که به تازگی حکم قائم مقام ریاست موسسه را دریافت کرده، مجری این سیاست ها است.
دکتر کهرام، توسعه روابط بین الملل را دیگر نکته مهم ابلاغیه اخیر وزیر جهاد کشاورزی خواند و گفت: این موضوع از برنامه های اصلی موسسه رازی در سال ۹۵ است. به همین علت در چارت سازمانی، مدیریت روابط بین الملل، در سطح معاونت ارتقا داده شد.
وی ابراز امیدواری کرد، در سطح روابط بین الملل هم در بخش تجاری در قالب صادرات محصولات و انتقال دانش فنی و هم در بخش ارتباطات بین الملل، همچنین تبادل دانش فنی تولیدات در داخل و خارج کشور، سیاست های کاربردی در این موسسه اتخاذ شود.
رئیس موسسه رازی، تاکید بر بخش تحقیقات و به شکل خاص تر، تحقیقات توسعه ای محصولات موسسه را از نکات برجسته این ابلاغیه عنوان کرد و از پیش بینی برنامه هایی در این بخش خبر داد و افزود: این موارد مهم در سال ۹۵ و ۹۶ در موسسه رازی گسترش خواهد یافت.

 

انتهای پیام

مطالب مرتبط

امکان تولید انبوه واکسن فلج اطفال تزریقی در موسسه رازی

خط تولید جدید سرم‌های درمانی در موسسه رازی

موفقیت محققان ایرانی در ساخت اولتراسانتریفیوژ ۶۰هزار دور در دقیقه

همکاری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و موسسه رازی در تولید واکسن های نوترکیب

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها