پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۴۰۳ | Thursday, 20 June , 2024

نخستین رقابت دانشجویی طراحی موتورهای توربینی برگزار می‌شود

نسخه قابل پرینت
کد خبر:3766
سه شنبه، ۲۹ تیر، ۱۳۹۵ | 11:03

نخستین رقابت دانشجویی طراحی موتورهای توربینی برگزار می‌شود

نخستین دوره مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت موتورهای توربینی از سوی دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش دیده‌بان  علم ایران پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف به منظور توسعه فناوری‌های زیرساختی برای رسیدن به فناوری طراحی و ساخت موتور توربینی، شناخت استعدادهای برتر و ایجاد جریان دانشجویی برای حل مسائل فناورانه مربوط، رویداد فانوس موتور توربینی را برگزار می‌کند.

این رویداد در  سه محور اصلی «طراحی و ساخت موتورهای میکروجت»، «ارتقای فنی موتورهای مینی جت» و «طراحی و ساخت قطعات موتورهای توربینی» برگزار می‌شود.

این مسابقات ضمن رفع نیاز کشور در حوزه موتورهای توربینی، با پرورش مهندسین طراح در کشور و نیز رفع نیازهای فناورانه این حوزه می‌تواند در راستای رفع نیازهای سایر بخش‌های صنعت کشور ایفای نقش کند.

مسابقه «فانوس» دارای سه مرحله است که در ابتدا در یک دوره  دو ماهه طراحی اولیه، تیم‌ها در کنار مشاوران و مربیان متخصص آموزش‌های لازم را می‌بینند و سپس طرح‌ها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

از طرح‌های برتر طی دوران طراحی مفهومی که حدود شش ماه است، حمایت خواهد شد و سپس از طراحی‌های مفهومی مناسب به منظور ساخت نمونه اولیه و سپس فروش آن پشتیبانی‌های حداکثری به عمل خواهد آمد.

تنها شرط حضور در این رویداد علاقه‌مندی به پیشرفت در حوزه فناوری‌های موتور توربینی است و ثبت نام در این دوره از مسابقات از روز دوشنبه، ۴ مرداد ماه آغاز می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

فراخوان حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ایجاد استارتاپ و هسته‌ فناور

پاکستان، میزبان نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان ایرانی

خوشامدگویی صندوق نوآوری و شکوفایی به ۵۰۰ شرکت دانش بنیان جدید

فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی علوم شناختی

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها