دوشنبه، ۱۴ اسفند، ۱۴۰۲ | Monday, 4 March , 2024

ستاری خبر داد: آغاز معافیت مالیاتی شرکتهای دانش‌بنیان از تیر ماه

نسخه قابل پرینت
کد خبر:1964
دوشنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۵ | 13:26

ستاری خبر داد: آغاز معافیت مالیاتی شرکتهای دانش‌بنیان از تیر ماه

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از آغاز معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان از تیرماه امسال خبر داد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، دکتر سورنا ستاری در سومین مراسم رونمایی از محصولات دانش‌بنیان با تاکید بر اینکه وجود ذخایر نفت و گاز موجب شده که بزرگترین ظلم به ایران وارد شود، افزود: ما زمانی ابن‌سیناها و فارابی‌ها را داشتیم که در آن زمان زیست‌بوم آنها موجود بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در زیست‌بوم‌های کشورهایی همچون عربستان دانشمند استخراج نمی‌شود، اظهار کرد: کارآفرینی هیچگاه با پول مفت تولید نمی‌شود، بلکه حاصل تلاش و کوشش مردمان یک کشور است.

ستاری، خرید محصولات خارجی را به معنای از دست دادن یک شغل در کشور دانست و ادامه داد: در این مدت دو سال در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی کردیم بفهمانیم آینده کشور نیروهای انسانی آن است نه نفت و گاز.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به برخی از نیازهای شرکت‌های دانش‌بنیان مانند معافیت‌های مالیاتی و گمرکی خاطرنشان کرد: چهارشنبه هفته جاری در معاونت علمی با حضور ۳۶ شرکت فعال در بخش‌های اقتصادی شرکت‌های دانش‌بنیان جلسه‌ای در زمینه فعالیت‌های گمرکی برگزار می‌شود.

ستاری در عین حال با تاکید بر اینکه حل تمام مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق معاونت علمی میسر نخواهد شد، رفع چالش‌های این شرکت‌ها را در گرو همکاری تمام دستگاه‌ها با شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه در دو سال گذشته تعریف دقیقی از دانش‌بنیان شدن در کشور نبود، افزود: ولی در حال حاضر از حوزه علوم انسانی تا فناوری‌های پیشرفته موضوع دانش‌بنیان شدن مطرح است، ضمن آنکه دانشگاه‌ها نیز به این مقوله توجه ویژه‌ای دارند.

وی با اشاره به آمادگی این معاونت برای توسعه خدمات بیشتر به این شرکت‌ها اظهار کرد: در سال جاری برای اولین سال معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان اعمال می‌شود، این در حالی است که دولت در شرایط بد مالی قرار دارد.

ستاری با تاکید بر این که صندوق نوآوری و شکوفایی در سال جاری فعالیت خود را با شتاب بیشتری دنبال کند، یادآور شد: در کنار فعالیت صندوق لازم است تا تمام موسسات مالی و بانک‌ها درگیر فعالیت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی شوند. در این مسیر نیز ما باید خام‌فروشی نفت را فراموش کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از نهایی شدن بورس شرکتهای دانش‌بنیان خبر داد و یادآور شد: طی امسال همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش پژوهشی است، ایجاد می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعطای تسهیلات رشد تولید دانش‌بنیان تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان/ایجاد ۱۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی با اعطای تسهیلات به دانش بنیان ها

حضور ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در خدمت‌رسانی به زائران اربعین

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکتهای دارای رشد دو برابری در تولید محصولات دانش بنیان

دانش‌بنیان‌ها به کمک رسانه‌ها می‌آیند/نمایش دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق حوزه رسانه و روابط عمومی در آستانه روز خبرنگار

نظر دهید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

سرخط خبرها